Chovatelská stanice Flat Coated Retriever

O nás

o nas m

Náš život se poprvé změnil v roce 1997, kdy do naší rodiny přišla malá zlatá kulička, fenka zlatého retrievera, Bety. O Bety jsme bohužel v roce 2002 přišli.

Následovala pauza bez psa, ale po nějaké době jsme opět začali pokukovat po novém psím parťákovi. Volba padla na rasu flat coated retriever a tak k nám v roce 2008 přibyl hnědý pejsek Fredy Brown Aknel Top.  Fredy byl klasickým flatem – velmi temperamentní, milující všechny lidi, ale především byl také domácím mazlíčkem a členem rodiny. Když nás v roce 2012 náhle opustil, nečekali jsme dlouho a pořídili si černou holčičku Barboru od Hradu Valdek.

Bára nás přivedla k výstavám i loveckému výcviku, k záchranařině a k dalším odvětvím kynologie a obohatila náš život o spoustu přátel a zážitků. Má klidnější povahu a je velmi empatická. Je to parťák na běhání venku i na lenošení v posteli. :-)

Na jaře roku 2016 jsme odchovali vrh A, ze kterého zůstala doma hnědá holčička Amálie od Kampanovy skály. Amálka je velmi živá fenka, jako správný flat miluje vodu v jakémkoli skupenství a má přesně tu "šílenou" flatí povahu, pro kterou jsem si ji vybrala. Absolvovaly jsme spolu Českou zemědělskou akademii v Humpolci, obor chovatelství - kynologie a v květnu 2018 jsme společně odmaturovaly z výcviku psů.

Do naší chlupaté rodiny patří také kocour Chlupík, který nám dělá společnost od jara 2011. Je to mazel, občas holky provokuje, ale jinak jsou to velcí kámoši.

V roce 2020 k nám do smečky přibylo miminko, kterému dělá chůvu hlavně Amálka v malé vesničce na Vysočině. Bára zůstala na Hluboké, ale pravidelně se navštěvují a pěkně spolu lumpačí.